Moda damska, Największe trendy, Zestawienia kolorów

Kolor lawendy – podkreśl lekkość i kobiecość w swoim wizerunku

dziewczyna w sukience leżąca na polu lawendy

Kolor lawendowy, obok koloru pudrowego różu, jeden z najbardziej subtelnych i dziewczęcych odcieni jakie można stworzyć do wykonania stylizacji. Lawendowy jest świetnym substytutem stonowanego wizerunku przy użyciu jasnego koloru ubrania. Jak zbudować wyjątkowo kobiecy wizerunek z tym odcieniem fioletu? Sprawdź!

dziewczyna z lawendą z tyłu plecówKolor lawendy, który jest niezwykle modny w tym roku, jest chłodnym i mniej wyrazistym odcieniem fioletu. Jest on częściej popularny wśród osób starszych wiekowo ze względu na możliwość stworzenia bardziej szykownych i eleganckich kreacji niż z ww. odcieniem różu.

Kolor lawendy – Z jakimi kolorami warto go łączyć?

Dla eleganckiego wizerunku proponuję z mojej strony odwieczne dwa, idealnie pasujące kolory do każdego koloru – biel lub czerń. Biel (nawet złamana), będzie lepiej jednak prezentować się z lawendowym odcieniem, o ile masz ochotę dodać do swojego stylu typowo kobiecego wydźwięku.

Z fioletem: w zestawieniu z innymi częściami ubioru w kolorze lawendy nadasz ultra modny i monochromatyczny look. W tym wypadku to whole lilac look, czyli cały lawendowy wizerunek. Jeśli jednak nie chcesz szukać ubrań w takim odcieniu lub wystarczy Ci jedna, lub kilka drobnych ubrań i dodatków w takim odcieniu. Postaraj się zestawić go z innymi odcieniami fioletu, najlepiej jednym z wymienionych – np. biskupim, ametystowym, wrzosowym, śliwkowym lub purpurowym.

kwiat lawendyZ innymi pastelami: spowoduje, że Ciebie odmłodzi. Warto łączyć go z kolorem mięty, brudnej żółci, ecru, chłodnym błękitem (jest to styl nadany przez Christiana Diora na pokazach mody na sezon wiosna lato 2018). Dobrze wygląda przy pudrowym różu Pamiętaj jednak, że pastele muszą być konieczne w chłodnym odcieniu.

Z ostrymi kolorami: do bardziej oryginalnych i nietypowych stylizacji świetnie będzie pasować z cytrynową i ostrą żółcią, tak samo jak z intensywnym odcieniem czerwieni. Dla zmieszania stylizacji fioletowej z ostrymi kolorami posil się o dobranie do liliowych ubrań dodatków w kolorze fuksji lub w kolorze fiołkowym. Niezwykle oryginalnie przedstawiać się będą odcienie koloru przeciwstawnego do fioletu – wszelkie oranże i pomarańcze.

Stonowane i eleganckie: Nadadzą się tutaj najlepiej kolory beżu i brązów (kakaowy, orzechu laskowego, a nawet czerwień żelazowa) do koloru lawendy. Wspaniale pasować tutaj będą ubrania w kolorze niebieskim, szczególnie granatowe i w kolorze morskim.

Dodatki srebrne lub złote

Lawendowy odcień idealnie prezentuje się przy dodatkach w kolorze srebrnym ze względu na chłodny odcień jaki z sobą niesie. Złoty dodaje szyku i przełamuje chłód koloru lawendy dodając więcej “ciepła” do stylizacji.

Tagged , , , , , , ,