Moda damska, Zestawienia kolorów

Kolor pomarańczowy i niebieski w stylizacji damskiej

dziewczyna stojáca przed murem

Kolor pomarańczowy i niebieski jest przeciwstawnym połączeniem kolorystycznym. Oznacza to, że oba kolory znajdują się po przeciwstawnych częściach koła kolorystycznego. Daje to efekt „gryzenia się kolorów”, czyli ostry, jaskrawy, odważny. Czy jest on dla każdego? Sprawdź!

Mieszanka dwóch różnych odczuć w stylizacji w oryginalnym połączeniu

Kolor pomarańczowy jest mieszanką dwóch podstawowych kolorów – czerwieni (kojarzonej z intensywnymi emocjami i pasją) i żółci (definiowanej jako kolor radosny, ciepły). Pomarańcz,  według psychologów, to kolor entuzjazmu, kreatywności, nastawienia na zmiany, stymulujący. Idealny na lato 2018.

Natomiast po drugiej stronie koła znajduje się kolor niebieski, który jest zimnym kolorem w palecie. Kojarzony jest z kolorem ducha, lojalnością, wiedzą, odwagą, wyobraźnią i wolnością. Ubrania w tym kolorze podkreślają osoby znaczenie w danym środowisku.

Kolor pomarańczowy i niebieski kojarzy się raczej pozytywnie. W tym nietypowym połączeniu oranż i niebieski wyróżniają osobę w tłumie i budzi mimo woli zainteresowanie. Jest to dosyć szalone połączenie, lecz na swój sposób pozytywne.

W tym sezonie modowym (wiosna lato 2018) warto pokusić się o modny kolor chabrowy i soczysty, intensywny, nawet lekko jaskrawy odcień pomarańczy.

Jak łączyć kolor pomarańczowy i niebieski?

To bardzo proste. Możesz użyć jeden kolor jako:

Kolor bazowy, czyli główny do Twojej stylizacji. Oznacza to, że nakładasz np. kostium, sukienkę lub spódnicę damską z bluzką w kolorze pomarańczowym, a dodatki dobierasz w kolorze niebieskim (buty, torebkę, biżuterię, apaszkę etc).

Kolor komplementarny, czyli odwrotność koloru bazowego. Jeśli większość Twojego image’u jest zbudowane na podstawie koloru niebieskiego dodaj wówczas do niego drobne uzupełnienia w postaci koloru pomarańczowego.

Inne warte uwagi zestawienia kolorystyczne to:

50/50, czyli próbując wyśrodkować użycie obu kolorów w całej stylizacji. “Górna” część ubioru może być cała pomarańczowa (bluzka, apaszka, i torebka), a “dolna” część w kolorze niebieskim (spódnica, rajstopy, buty).

Przemieszane – Bez zbędnego zwracania szczególnej uwagi na to jak dobiera się stylizację i w jaki sposób powinna ona być skomplementowana ze sobą. Wybierasz takie dodatki i takie ubrania, które pasują Tobie do użycia w całokształcie.

Wierzchnie ubranie w innym kolorze niż bazowe – oznacza to, że płaszcz (np. trencz), sweter lub żakiet oraz wszelkie akcesoria (torebka, kapelusz, biżuteria, obuwie) są w np. w kolorze niebieskim, reszta – w pomarańczowym.

Mam nadzieję, że ten post pozwoli Tobie otworzyć się bardziej na te nietypowe zestawienie kolorystyczne

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , ,